Oferta PremiumDrivers.pl szofer kierowca vip

Zawód kierowca. To nie dla każdego…

Dziś przyjrzymy się dogłębniej mojej pracy, czyli zawód kierowca. Postaramy się odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, które warto sobie zadać, jeśli zastanawiasz się nad karierą kierowcy taksówki lub szofera. Omówimy wady oraz zalety tej pracy i zastanowimy się, dla kogo ta profesja jest naprawdę odpowiednia. Na podstawie mojego kilkuletniego doświadczenia mogę stwierdzić, że nie jest to zawód dla każdego. Niestety, w branży taksówkarskiej nie brakuje osób, które kompletnie się do tej pracy nie nadają. Psują opinię całej profesji i utrzymując stereotyp taksówkarzy sprzed 10 czy 15 lat. To obraz, który zdecydowanie szkodzi tym, którzy w tej pracy naprawdę się starają.

Czasy, gdy jazda taksówką była przywilejem, a dla klienta – szczytem luksusu, dawno minęły. W dobie ogromnej dostępności taksówek, Uberów i innych usług przewozowych. Możliwość zamawiania przejazdu przez aplikację stała się codziennością, dostępną dla każdego.

Czy to jednak oznacza, że można sobie pozwolić na brak staranności? Nie sądzę.

Cena, a jakość.

Konkurencja cenowa stała się normą na rynku. Dumpingowe ceny przewozów, których jakość i poziom usługi często przypominają te z krajów trzeciego świata, zmieniły definicję pracy kierowcy. Warto jednak wspomnieć, że cena usługi często idzie w parze z poziomem klienta. Klienci, którzy płacą więcej, mają inne oczekiwania wobec kierowcy, pojazdu oraz świadczonej usługi, niż ci, którzy korzystają z tańszych opcji.

Działa to na zasadzie wzajemnego szacunku. Kierowca, który decyduje się na jazdę małą Skodą Fabią, nie jest traktowany poważnie. Nie można nazwać poważnym człowiekiem kogoś, kto jeździ autem, w którym czterech pasażerów + kierowca czuje się jak sardynki w puszcze. Bagaże na lotnisko trzeba zostawić w domu lub trzymać na kolanach. Tacy klienci zazwyczaj szukają najtańszych opcji. Smutne jest to, że często osoby wydające tysiące złotych na wakacje, oszczędzają na przewozie kilka złotych, kosztem komfortu i bezpieczeństwa. Kierowca, który pozwala na to, by pasażerowie wchodzili do pojazdu z otwartymi napojami czy jedzeniem, sam sobie robi pod górkę. Samochód to nie lokal gastronomiczny, lecz miejsce pracy kierowcy.

Taksówka lepsza?

Choć poziom usług TAXI jest co raz wyższy, to wciąż wielu taksówkarzy zapomina, że to już nie lata 2000. Kierowcy żyją w przeświadczeniu, że nie muszą dbać o standardy, a ich samochód to tylko ich prywatna przestrzeń. Jeśli jesteś leniwy, zmień zawód. Samochód to wizytówka kierowcy, a jego wygląd zewnętrzny oraz pierwsze wrażenie po zajęciu miejsca w środku ma ogromne znaczenie. Dobry klient doceni czystość, przyjemny zapach oraz jakość usługi i zostawi napiwek, który może pokryć niejeden wydatek. Najważniejsze jest jednak to, że to Ty jako kierowca spędzasz w tym aucie najwięcej czasu. Dbaj o o swoje miejsce i narzędzie pracy przede wszystkim dla siebie.

Nie oznacza to, że każdy ma jeździć pod krawatem i w limuzynie za 100 000 PLN. Rynek nie uniesie tylko usług premium, a docelowy klient nie jest tak liczny. Na rynku jest dużo pracy za dobre pieniądze, którą można wykonywać autami klasy średniej. W większości przypadków wystarczy dobry stan techniczny i czystość pojazdu. Dążenie do świadczenia pracy na wysokim poziomie powinno być myślą przewodnią dla każdego, kto zabiera się za ten zawód. Dzięki takiemu podejściu, zarobisz więcej w mniej czasu i będziesz zadowolony, a nie umęczony.

Podsumowując.

Reasumując, zawód kierowcy jest dla osób, które przede wszystkim szanują siebie oraz innych. Szacunek do siebie przekłada się na odpowiednie podejście do miejsca pracy oraz do obsługiwanych ludzi. Jeśli szanujesz siebie, nie będziesz jeździć „puszką” ani starym gruzem za śmieszne stawki. Na rynku nie brakuje klientów, którzy chcą zapłacić za dobrą usługę. Warto się rozejrzeć i wybrać mądrze. Jeśli ten tekst Ci się podobał i czujesz, że rozumiesz co i jak to nie zwlekaj i wdrażaj czym prędzej dobre zmiany w swoje życie.

Dziękuję i do następnego razu, kiedy poruszymy kolejny ciekawy temat…

Share